Červnový vandr pod Javořicí

  1. – 16. 6. 2024

Kdy, kde, v kolik?
Sraz v pátek 14. 6. v 16:00 na autobusovém nádraží (nást. 26) v Jihlavě. Návrat v neděli 16. 6. v 17:30 na městské vlakové nádraží. Páteční cesta autobusem trvá cca 50 minut.


Co budeme dělat?
Máme před sebou první opravdický vandr! Naše trasa povede přes Štamberk (první nocování), Velký a Malý pařezitý rybník a Roštejn (druhé nocování) až do Hodic, kde v neděli nasedneme na vlak. Dohromady je to necelých 14 km. To na 3 dny není moc . Čeká nás spaní pod širákem, vaření na ohni, koupání v rybníce, prohlídka hradu Roštejna a hlavně spousta dobrodružství. Na místech vytipovaných pro nocování jsou velké turistické přístřešky, takže pokud by hrozily přeháňky, nevadí nám. Samozřejmě přibalíme pro jistotu i celtu na stavbu jednoduchého přístřešku.


Co s sebou a na sebe?
Spacák, karimatka (ideálně obyčejná pěnová), náhradní triko (oddílové triko) a tepláky/kraťasy (dle počasí), čisté prádlo, zelenou košili, mikinu, tenkou větrovku, teplé ponožky na spaní, plavky, oblečení na spaní, hygič, toaleťák, malý ručník, baterku, na nohy pevné boty, do batohu sandály, pláštěnku, pokrývku hlavy, KPZ, minima, hrnek, lžíce, zavírací nožík, zápisník a tužku, drobné kapesné (do 200 Kč). Na pátek velkou svačinu (= večeři) a pití (lahev alespoň 1,5l) + prázdnou lahev na vodu. Ze společných zásob vaříme od sobotní snídaně.

V batohu nechte i místo na společné zásoby. Mobily a podobnou techniku nechte doma!


Cena?
400 Kč (doneste na schůzku s přihláškou, nebo až na místo srazu)

V případě předpovědi věštící soustavný a vytrvalý déšť akci rušíme. Pochodovat hodiny v dešti nebaví nikoho.
Stejně tak při výstraze na silný vítr. Letní počasí s dešťovými přeháňkami nám ale nevadí

Přihlašujte do středy večer 12. 6. (osobně, mejlem, smskou). Díky!

PŘIHLÁŠKA

2 komentáře: „Červnový vandr pod Javořicí

  1. Máte místo v autě? Tady se můžete domluvit na vzájemné distribuci Vašich ratolestí!

Komentáře nejsou povoleny.