LETNÍ TÁBOR – PRO NEJMENŠÍ

Na této stránce naleznete veškeré informace o našem chystaném táboře: Po stopách stříbra, který se uskuteční v době letních prázdnin od 10. července. do 15. července 2022 na statku v Zašovicích

PŘIHLÁŠKA – POKYNY – VYJÁDŘENÍ

Za dob krále Karla IV. české země jen kvetly. Král vládl moudře a spravedlivě. Za jeho života nesužovaly Čechy žádné války ani nepokoje.

Jeho syn, dědic trůnu Václav, po něm ale mnoho schopností nepodědil. Mezitím co si užíval na honech a slavnostech, život českého lidu upadal. Na místních cestách hrozilo mnoho nebezpečí. Začalo se objevovat více a více lapků a banditů. Dokonce i král sousedního království Zikmund, bratr krále Václava, si začal brousit zuby na české bohatství. Najal si proto armádu divokých vojáků z východu a vyrazil s ní rabovat do Čech.

Naše malé městečko je významné pro své stříbrné doly, ze kterých se razí groše pro královskou pokladnici. Obyvatelé tu již staletí žijí spokojené a pokojné životy.

Co s námi ale bude v této nejisté době?

To zjistíme během pobytového tábora, který určen nejmladším oddílákům (oddíl Plšíci) a jejich vrstevníkům. Pro starší děti je určen tábor – Letní expedice Sever proti Jihu pořádaný v jižních Čechách.

Základní informace k táboru:

• Místo konání: stará škola a statek v Zašovicích (ekocentrum Chaloupky – Zašovice, https://www.chaloupky.cz/farma-zasovice/), č.p. 13
  • Termín: 10. – 15. července 2022, začátek i konec v 16:00
  • Věk účastníků: 6 – 8 let, tábora se může zúčastnit pouze dítě, které je zdravotně způsobilé a podrobilo se stanoveným pravidelným očkováním. Je proto potřeba i potvrzení od lékaře.
  • Max. počet účastníků: 20
  • Cena: 2 500 Kč, členové oddílu Plšíci 2 200 Kč
  • V ceně je zahrnuto ubytování (spíme na matracích na zemi, v budově), strava a pitný režim (5x denně) a program.
  • V rámci táborového programu budeme mj. pravidelně navštěvovat a pomáhat na přilehlém statku. Děti tak přijdou do kontaktu s velkými zvířaty (krávy, prasata, ovce, kozy).
  • Přihlašujte předběžně emailem na vendula.simkova@chaloupky.cz, na základě předběžné přihlášky obdržíte podrobné pokyny a papírovou přihlášku. Plšíci dostanou obojí na oddílové schůzce.

Jak se přihlásit?